Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Zásahy výjezdové jednotky

2020

Dne 25.9.2020 na žádost starosty obce vyjela jednotka vyčerpat znečištěnou studeň.

 

V noci z 28. na 29.6 zasáhla naší obec 50ti letá velká voda. V první fázi jednotka všechny své síly zaměřila na ochranu ohrožených domů, které ještě nebyly zasaženy. Došlo k rozdělení na 4 bojové úseky. První úsek zajišťoval plnění pytlů pískem, 2.úsek zajišťoval monitoring vodních toků, uvolňování ucpávajících se  propustků a tvoření hrází z pytlů s pískem u ohrožených domů, 3.úsek zajišťoval odčerpávání vody u domů, kde hrozilo bezprostřední riziko zaplavení, 4.úsek zajišťoval odčerpávání vody ze základní školy a následné vynášení poškozeného nábytku a předmětů. Zásahu se zúčastnily téměř všichni členové výjezdové jednotky. Dále  zde zasahovaly jednotky Vysoká u Holic, H.Jelení a Libišany. S vyklizením školy a s pytlováním nám významnou  měrou pomáhali i místní občané a dva členové Skautů Holice. Velice děkujeme členům jednotek Vysoká, Jelení  a Libišany, členům naší jednotky, Skautům Holice, Zemědělské společnosti Ostřetín za poskytnutí bagru a vleků a všem místům občanům, kteří přiložili ruku k dílu, za jejich ohromnou pomoc. Další obrovský dík patří všem  kteří pro zasahující zajistily občerstvení. František Markl.

 

Dne 28.6.2020 v odpoledních hodinách po silné bouřce naše jednotka vyjela nejprve na odstranění popadaných stromů na komunikaci, poté se přesunula na čerpání vody a monitoring vodních toků

 

Dne 20-21.6.2020 - Ostřetín - Vlivem vytrvalých dešťů došlo k vzestupu hladin místních potoků. Jednotka JSDH od sobotního rána zajišťovala odčerpávání vody od místního kostela, dále prováděla uvolňování překážek ve vodních tocích po celé obci. V odpoledních hodinách se jednotka rozdělila na dvě skupiny, první skupina zajišťovala odčerpávání vody ze zatopených zahrad pomocí plovoucího čerpadla, což mělo za cíl zabránit vzestupu hladiny až k obytným domům. Tato skupina se přesunovala DA. Druhá skupina kontinuálně zajišťovala odčerpávání vody od místního kostela a monitoring po celé obci a uvolňování překážek ve vodních tocích. Tato skupina se přesunovala s CAS. Celý zásah trval od sobotního rána pres noc až do nedělního dopoledne. Velice děkuji všem zasahujícím za jejich nasazení. František Markl

 

Dne 20.5.2020 jsme vytahovaly uhynulou srnu z místního poldru v Ostřetíně

 

Dne 17.4.2020 jednotka zasahovala u dopravní nehody s vyproštěním a se zraněním mezi Horním Jelením a Borohrádkem

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář